Vybavení půjčovny lodí na Otavě

 

Plastové kánoe Maku

 

Plastové kánoe jsou vyrobeny z velmi odolných materiálů, a proto jsou vhodné, jak pro zkušené vodáky, tak i pro vodácké začátečníky.  Ke každé lodi standardně dodáme houbu ke snadnému vysoušení lodi, koníčkovací šňůru, která umožňuje spuštění prázdné lodi přes nebezpečný jez či bezpečné ukotvení lodi ke břehu. Dále na přání dodáme řetěz a zámeček a jako novinku pro letošní sezónu budou k dispozici i pěnové podsedáky na dřevěné sedačky v kánoi. V naší půjčovně máme pro Vás připravené plastové lodě dvoumístné či trojmístné. V případě potřeby Vám zapůjčíme do dvoumístné kánoe Vydra přídavnou sedačku (můžete využít pro dítě), tzv. porcelán.

 

Kánoe Vydra

 

Otevřená plastová kánoe pro 2 osoby a dva barely. Možnost přidání třetí sedačky - tzv. porcelán.

 

 

Základní informace o plastové kánoi Maku Vydra otevřená.

 

 

Otevřená plastová kánoe VYDRA od firmy Maku je u nás vodáky nejvíce oblíbenou a nejpoužívanější lodí v ČR. Tato loď je určena pro širokou vodáckou veřejnost, zvláště pro ty, kteří chtějí sjíždět na řekách všechny vodácké terény včetně jezů prakticky za jakéhokoliv stavu vody a nechtějí své lodě stále opravovat. Lodě vyrobené touto technologií a z tohoto materiálu jsou zejména výhodné tam kde se na lodích střídá velký počet vodáků a loď se celou sezónu pohybuje na vodě. Kánoe VYDRA je určená pro jízdu na vodních plochách a tocích do stupně obtížnosti WW 2. 

 

Kánoe VYDRA patří k nejoblíbenějším typům dvoumístné turistické lodi. VYDRA je lehká, snadno ovladatelná a rychlá, dostatečně prostorná pro bagáž na několik dní. Vzhledem k jejím vlastnostem nepohrdnou touto lodí ani zkušení vodáci. 

Naše lodě mají různé barevné provedení.

 

Kánoe Tukan/Roka

 

Otevřená velká rodinná plastová kanoe pro 3 osoby a bagáž.

 

 

Základní informace o plastové kánoi Maku Tukan / Roka otevřená.

 

 

Kánoe TUKAN/ROKA je určena speciálně pro turistiku. Nabízí možnost přepravy většího množství bagáže, psa či třetí osoby, pro kterou mùže být loď vybavena třetí sedačkou. Velká šířka umocňuje její stabilitu. Nosné špičky zajišťují zvýšenou nosnost a jízdu na vrchu vln. Nová konstrukce kýlu zajišťuje dobrou ovladatelnost. Tento nový typ lodí z naší produkce opět vyvinul několikanásobný Mistr světa ve vodním slalomu Petr Sodomka (Tukan).

 

Naše lodě mají různé barevné provedení.

 

Raft Colorado 450

 

Legendární nafukovací raft od české firmy GUMOTEX, pro 6 osob a max. 4 barely.

 

 

Raft COLORADO je univerzální člun pro prázdninové putování po řece s rodinou nebo pro plavbu na divoké vodě do středního stupně obtížnosti. Šestimístný člun je designovaný pro sportovní způsob plavby. Otevřená záď zajišťuje odtok vody při plavbě v peřejích.
Legendární Colorado sloužilo jako plavidlo na mnoha expedicích do odlehlých koutů světa a dodnes je nejpopulárnějším závodním člunem v Čechách.
Dvojité vzduchové komory hlavních válců zajišťují bezpečnost – v případě protržení vnější stěny hlavního válce zabezpečí vnitřní komora nouzové dojetí člunu.

 

Výbava lodě:

 

 

Technická data:

 

 

Nafukovací kánoe Baraka

 

Nafukovací kánoe od české firmy GUMOTEX, pro 2 osoby a 1 dítě a 1-2 barely.

 

Půjčovna lodí Otava - Baraka

 

Samovylévací kánoe BARAKA je ideální loď na turistiku i na mírně těžkou divokou vodu. Kánoe Baraka má mimořádně pevný trup s výbornými jízdními vlastnostmi, které posádka ocení zejména při plavbě v peřejích. Kánoe Baraka nabízí bezkonkurenčně bohatou vnitřní výbavu a mimořádně velký vnitřní prostor. Loď uveze 2 pasažéry a 1 dítě, respektive 350kg nákladu. Kánoe Baraka je správná volba pro paddlery, kteří nechtějí dělat kompromisy.

 

Výbava lodě:

 

 

Technická data:

 

 

Nafukovací kánoe Fileta

 

Nafukovací kánoe od české firmy HRAB BOATS, pro 2 osoby a 1-2 barely.

 

Půjčovna lodí Otava - Fileta

 

Je dvoumístná nafukovací loď určená vodáckým aktivitám, zejména ke sjíždění peřejnatých řek. Zárukou tohoto modelu je výborná stabilita, ovladatelnost a funkční odtokový rukáv, který lze uzavřít. Výhodou je nízká hmotnost a rozměrové parametry. Výbava lodě:

 

Technická data:

 

 

Plastový kajak

 

Nabízíme plastové kajaky od firmy Železný. 

 

 

Naše plastové kajaky od firmy Železný jsou velice pohodlné i na delší vodácké putování. Jejich tvar a délka zajistí stabilní a rychlé svezení. Kajaky jsou vhodné pro začátečníky, ale i pro zkušenější jezdce. Ke každému kajaku přidáme kvalitní krycí zástěru, helmu, nastavitelné pádlo a samozřejmostí je plovací vesta s dostatečně velkým výtlakem. 

 

                    

 

 Plovací vesta Tribord 70N 

 

Plovací vesta od francouzkého výrobce Tribord. Vyrobena v souladu s Evropskou normou ISO 12402-5.

 

 

Základní informace o plovací vestě Tribord.

 

 

Plovací vesta je určena pro pravidelnou plavbu na kánoi, kajaku či raftu. Je proto vhodná pro kluby, školy, či půjčovny. Její krátký střih vesty nepřekáží při pohybu, přitom však zaručuje maximální bezpečnost. Vesta je vyrobena s novou Evropskou normou EN ISO 12402-5, vztlak je zvýšen na 70 N. Bezpečnostní popruh v rozkroku zajistí vestu pevně na těle vodáka. 

Velikost vesty: Velikost 25–40 kg: bílé označení. Velikost 40–60 kg: oranžové označení. Velikost 60–80 kg: modré označení. Velikost nad 80 kg: černé označení.

 

 Plovací vesta Hiko Baby

 

 Záchranná plovací vesta od české firmy Hiko je vyrobena v souladu s Evropskou normou ISO 12402-4.

 

 

Základní informace o plovací vestě Hiko Baby.

 

 

 Hiko Baby I II III
 Věk dítěte  1-4 4-8  8+
 Hmotnost (kg)  5-15  15-30 30-40
 Výška (cm)  80-105  100-130 125-150
 Výtlak vesty (N)  30  40 50
 

Plovací vesta Hiko Baby je ideální pro naše nejmenší vodáky. Vesta je certifikovaná podle normy EN 395 jako záchranná vesta s možností použití i pro neplavce. Plovací vesta s rozpínacím popruhem na přezku mezi nohama, který brání vyklouznutí z vesty. V předu se zapíná dvěma přezkami s nastavitelnými popruhy. 

 

Pádlo 

 

Kanoistické pádla půjčujeme od firmy Panda, Profiplast, TNP a další....

 

 

Pádlo PANDA je klasické kanoistické plastové pádlo s duralovým dříkem, vhodné jak na turistiku tak i na rafting. List a hlavička pádla jsou vyrobeny z houževnátého plastu, dřík pádla je opatřen zesílenou bužírkou. 

 
 
 
Kánoistické pádlo od firmy Profiplast s duralovým dříkem, vhodné pro turistiku i rafting. List a hlavička pádla jsou vyrobené z kvalitního materiálu. Dřík pádla je opatřen zesílenou bužírkou.
 
 
 
 
 
Pádla dodáváme v různých barevných kombinacích a různých délkách.
 
Dětské pádla jsou samozřejmostí.
 
 

Barel

 

Barel 50l Extra.

 

Základní informace o vodáckém Barelu Extra 50l.

 

Zesílená varianta oblíbeného barelu. Barel má široký šroubovací uzávěr se silikonovým těsněním, vejde se napříč do lodě, originál do kánoe. Úchyty umožňující snadnější nošení.

  

 

 

 Výška 55cm.

 Průměr 40cm.

 Průměr hrdla 25cm.

 

  

 

 

 

 

Barel 50l.

 

Základní informace o vodáckém Barelu 50l.

 

Zesílená varianta oblíbeného barelu. Barel má široký šroubovací uzávěr se silikonovým těsněním, vejde se napříč do lodě, originál do kanoe. 

 

 

   Výška 50cm.

   Průměr 40cm.

   Průměr hrdla 27cm.

 

   

 

 

 

 

 

Další materiál k zapůjčení

 

Lodní pytel

 

Nabízíme vodácké lodní pytle velikosti 60l. Vodácký pytel dodáme automaticky ke každému raftu na ruční či nožní pumpu. 

 

Houba, lano a další ...

 

Dále ke každé kánoi automaticky přidáme houbu a lano. Pro letošní sezónu na přání zapůjčíme i pěnový podsedák do kánoe. Z důvodu zvýšení bezpečnosti na přání půjčíme i řetěz se zámkem. Dále v naší nabídce máme i házecí pytlík a malé příruční vodotěsné obaly na drobnosti.

 

Lano a houba na obrázku je pouze ilustrativní.  

 

 

 

Pěnové podsedáky pro dřevěné sedačky kánoe Vydra a Tukan.

 

                           

 

Obrázky jsou pouze pro informaci. Barvy vodáckého materiálu nemusí odpovídat skutečnosti. Popis a technické specifikace jsou převzaty od výrobce nebo dovozce a za případné chyby neneseme odpovědnost. Děkujeme za pochopení. 
 Nahoru